Badania

Jak zdiagnozować problem?


Jak wspomniałem na wstępnie, żaden z lekarzy (zarówno mój jak i żony), na przestrzeni kilku lat leczenia (i dziesiątek odbytych wizyt) nie tylko nie wpadł na pomysł jaka może być prawdziwa przyczyna naszych dolegliwości, ale nawet nie był w stanie zasugerować odpowiednie badania, w celu wykrycia przyczyn naszych problemów.

Objawowe leczenie, nowe leki, najlepiej antybiotyki i... interes się kręci.
Zatem oszczędzę Wam całej historii odkrywania co nam dolega i przejdę do meritum, a więc jak się zbadać, aby upewnić się, że mamy (lub lepiej nie mamy) przerostu drożdżaków Candida Albicans.

Badania medycyny niekonwencjonalnej (tak wpadliśmy na trop, który potwierdziliśmy badaniami klinicznymi):
- badanie na alergię metodą biorezonansu
- test obciążeń organizmu (oparte na badaniu rezystancji)
Na życzenie mogę podać na maila adresy placówek w Łodzi, przeprowadzające badania podanymi wyżej metodami (i ich pochodnymi). Takich placówek jest coraz więcej. Sam podchodziłem do takich badań sceptycznie, nazywając je "szarlatańskimi", ale okazało się, że na prawdę działają. Byłem na 3 takich badaniach i za każdym razem oznajmiono mi, że choruje na przewlekłą grzybicę układu pokarmowego, co jest faktem.

Badania na obecność pasożytów w kale lub krwi - niestety nie ma skutecznej, pewnej metody diagnozy - pozostają liczne badania kału na obecność jaj i cyst pasożytów, badania kropli krwi oraz badania metodą biorezonansu

Badania kału na obecność grzybów - wykonuje je niemal każde laboratorium
Badanie moczu na obecność grzybów - w sytuacji gdy grzyb Candida Albicans rezyduje także w cewce moczowej, co zdarza się dość często, ale u mnie nie miało miejsca
Wymaz z gardła na obecność grzybów - u mnie takie badanie potwierdziło obecność Candida Albicans w jamie ustnej
Badanie na obecność Candida Albicans w surowicy krwi - na życzenie mogę podać adres jedynego laboratorium jakie znalazłem, które się tym zajmuje
Badanie żywej kropli krwi - doświadczony diagnosta widzi pod mikroskopem obecność we krwi Candida Albicans oraz ewentualnie pasożytów i innych "anomalii" krwi chorego - badanie wykryje grzyba tylko w poważnych przewlekłych przypadkach grzybicy ogólnoustrojowej. Niestety w moim przypadku badanie to potwierdziło w moim organiźmie wystąpienie grzybicy ogólnoustrojowej, co oznacza już niestety bardzo zaawansowane stadium infekcji.

Jednak zdania na temat tej metody diagnozy jest wśród lekarzy (nawet zwolenników medycyny niekonwencjonalnej) podzielone. Zdarzają się ponoć sytuacje błędnej diagnozy i mylenia przez niedoświadczonych diagnostów komórek candidy ze zwykłymi erytrocytami. Jeśli zatem chcecie wykoać to badanie to lepiej "przepłacić" i udać się do sprawdzonej placówki.
Badania endoskopowe: gastroskopia, kolonoskopia - tylko doświadczony lekarz jest w stanie prawidłowo zinterpretować ogniska grzybicy, najczęściej jednak są one ignorowane lub niezauważane. Generalnie lekarze udają, że nie znają takiej jednostki chorobowej jak grzybica układu pokarmowego i kompletnie ignorują problem, mimo wyraźnego jej obrazu w badaniach endoskopowych.

Zatem jeśli pragniecie wykonać takie badanie, to sugeruję wcześniej zrobić "rekonesans" i dowiedzieć się, czy badający nas specjalista wie o istnieniu takiej choroby (i traktuje ją poważnie) i jest w stanie właściwie zinterpretować symptomy choroby grzybiczej.
Osobiście polecam kilkukrotne badanie kału na obecność grzybów oraz wymaz z jamy ustnej (w kierunku grzybów) i ewentualnie wizytę w gabinecie medycyny niekonwencjonalnej. Po takich badaniach będziemy mieli 100% pewności czy przyczyną naszych dolegliwości jest przerost drożdżaka Candida Albicans.

Częstą przyczyną przerostu drożdżaka jest infekcja pasożytnicza organizmu. Jak sugeruje doktor Janus, przed rozpoczęciem leczenia przeciw grzybicy, należy bezwzględnie wyelimować ewentualną infekcję pasożytniczą w naszym organiźmie. Niestety, ale wykrycie obecności pasożyta tradycyjnymi metodami diagnostycznymi jest równie trudne.

Dopiero po zastosowaniu środków na pasożyty (Para Farm) i wzmocnieniu leczenia tabletkami Kolorex, udało się skutecznie zwalczyć infekcję. Bez wyplenienia z organizmu pasożytów, leczenie grzybicy nie daje oczekiwanych efektów, jest bezcelowe i nieskuteczne!
    
Jeżeli masz pytania, napisz do nas!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz